סדנת שירות

סדנת שירות היא חלק בלתי נפרד מעולם השירות. כל בעל עסק קטן או גדול כבר מכיר בחשיבות השירות לשמירה על קהל הלקוחות הקיימים וגיוס לקוחות חדשים. בכדי להנחיל לעובדים תודעת שירות וערכים שהולמים את חזון החברה יש לקיים סדנאות שירות אחת למספר חודשים. את הסדנאות נהוג לקיים באמצעות חברות חיצוניות שמגיעות אל מקום העבודה להעברת הסדנה.

מבנה הסדנה

עובדי החברה שמעניקים ללקוחות שירות טלפוני או פרונטלי נתקלים בכל יום בלא מעט אתגרים. ללא הכשרה מקצועית נציגי החברה לא יודעים כיצד ליצור כימיה עם הלקוח, כיצד להתמודד עם לקוחות כועסים ואיך לשווק ללקוחות קיימים מוצרים נוספים. סדנת שירות היא שמעניקה לעובדים את כל הכישורים הללו ועוד הרבה יותר.

ממש כמו כל הכשרה מקצועית אחרת, גם סדנת שירות יש להתאים לרמה הנוכחית של העובדים, לתכנים המקצועיים ולצורת העבודה. המנהלים בחברה מתבקשים לבחור את התכנים שיועברו בסדנה בהתאם לקשיים שמגלים העובדים. הסדנאות הפופולריות ביותר בתחום הן :

  • סדנאות שירות לנציגים חדשים
  • סדנאות שירות לנציגי שירות וותיקים
  • סדנת שירות לנציגים בכירים
  • סדנה להתמודדות עם התנגדויות ולקוחות קשים
  • סדנה לפיתוח כישורי מכירות
  • סדנאות תקופתיות) לשיפור השירות (כימיה עם לקוחות, שפת שירות ועוד)

הכנות מוקדמות לסדנה

לקראת סדנת השירות יש לארגן חדר מתאים בו ניתן לקיים את הסדנה, לוח לכתיבה, טושים מחיקים וכיבוד קל. לכל העובדים שצפויים להשתתף בסדנה יש לשלוח תזכורות מתאימות ולבקש מהם להקפיד על הגעה בזמן. המנהלים בחברה מתבקשים להעביר למדריכי הסדנה מבעוד מועד חומר מקצועי דרוש ורשימה של תחומים אותם הם מבקשים להדגיש.

תנאי סף להשתתפות בסדנה

סדנאות שירות מתאימות לכולן, כל עובדי החברה באשר הם יוכלו להפיק תועלת רבה מההשתתפות בסדנה. יש שמעדיפים לקיים סדנה נפרדת לכל אחת ממחלקות החברה, אל מול אחרים שמעדיפים ליצור קבוצות מעורבות במטרה לחזק את הקשרים בין המחלקות השונות.

משך הסדנה

כושר הריכוז של המשתתפים בסדנה נפגע לאחר מספר שעות. לרוב נהוג לקיים סדנת שירות במתכונת של יום פעילות אחד במהלכו המשתתפים מבצעים פעילויות חברתיות, מתרגלים ולומדים. כאשר ישנה רשימה ארוכה של תכנים מקצועיים ניתן לפרוס אותם על פני יומיים של הדרכה מקצועית. מדריכי הקבוצות אינם ממליצים לקיים ימים ארוכים של הדרכה, לאחר 5 שעות של פעילות המשתתפים מתעייפים ויכולת הלימוד שלהם יורדת בצורה משמעותית.

איפה אפשר להעביר את הסדנה?

בענף השירות פועלים מספר אנשי מקצוע מובילים שמנחים את הקבוצות ומכירים לעובדים את עולם השירות. אם גם אתם רוצים לפעול לשיפור השירות השאירו פרטים באתר ונשמח להעביר אליכם הצעות מתאימות.

© 2018 סדנתצחוק. All rights reserved.