סדנאות העצמה אישית – לנהל קונפליקטים בחוכמה

סדנאות העצמה אישית מתאימות לקבוצות ומטרתן לסייע לכל אדם בקבוצה להביא את עצמו לידי ביטוי במלוא הביטחון, לא לחשוש להתמודד עם עימותים ולדעת לנהל קונפליקט נכון. לכולנו יש סיטואציות בחיי היום יום בהן עלינו להתמודד ולבטא את עצמנו. זה עשוי להיות בישיבת צוות בעבודה, בשיחה עם חברים או בדיאלוג עם בני משפחה. אם אתם נמנעים מלהביע דיעה שונה משל אחרים מחשש שלא יאהבו אתכם, אם אתם מרגישים שהדיעה שלכם לא חשובה או שאין לכם משהו חשוב לומר, אם אתם מרגישים שמנצלים את טוב ליבכם כי אתם פשוט לא מסוגלים לומר לא, אם אתם לא מסוגלים לומר מה מפריע לכם באותו רגע, אוגרים כעסים ולסוף מתפרצים כהר געש אל מול הצד השני שלא מבין מה לא בסדר, כנראה שסדנת העצמה אישית היא בדיוק מה שאתם צריכים.

הזכות לבחור
לכל אדם יש את הזכות לבחור במה להאמין בהתאם לערכיו ולתפיסותיו. לעיתים תפיסתינו אודות נושא מסוים והפרשנות שלנו עשויה להיות שונה משל אחרים. סובלנות היא היכולת לקבל את האחר, גם אם הוא שונה ממך. סובלנות היא ערך שצריך לחנך אליו וחברה בריאה מושתתת עליו. כשזה לא נעשה במסגרות החינוכיות, על האדם ללמוד בעצמו לקבל את השונה ואת העובדה שלא תמיד יסכימו איתו. מאידך, על אדם לגלות זהות אישית וללכת לפי האני מאמין שלו. לא מדובר בללכת נגד הזרם בכל מחיר. אם הדיעה מנומקת והגיונית, היא תתפס באופן חיובי גם אם לא יסכימו עם מה שנאמר בה.

להתמודד עם קונפליקטים – אסרטיביות ולא אגרסיביות
פחד להתמודד עם עימותים וקונפליקטים הוא זה שמוביל אנשים לא לבטא את דעתם, גם כשהם מאמינים באמונה שלמה שדעת הרוב אינה נכונה. החשש להיות שונה, יוצא דופן ולעורר תגובת הרוב כנגד הוא חשש מוכר ויש דרכים להתמודד איתו. יש כאלה שאינם חוששים להתמודד עם קונפליקטים, אך הם נוהגים באגרסיביות ולא באסרטיביות, וגם פה מעוררים תגובות אנטגוניזם, בגלל הדרך בה בחרו להעברת המסר. כיום תוכלו למצוא מגוון סדנאות להעצמה אישית, ורבים מהמשתתפים מעידים כי מדובר בסדנה משנת חיים.

איתור הסדנה המתאימה לכם
סדנאות העצמה אישית ומודעות עצמית הן הרבה יותר מאשר טרנד חולף. בסדנאות אלה תלמדו ששינוי קטן בהתנהגות גורם לשינוי גדול בתוצאות של כל מהלך בחייכם. תוכלו להפוך כל משבר להזדמנות ולצאת מכל מצב באסרטיביות ועם זאת בנועם.תוכלו למצוא סדנאות רבות בתחום, לא כל אחת תתאים לכם. כדי לסייע בידכם לבצע את הסינון הנדרש, ריכזנו באתר את מיטב הסדנאות. מלאו טופס קצר ואנו נדאג שיצרו עמכם קשר לייעוץ ראשוני והצעות מחיר.

 

© 2018 סדנתצחוק. All rights reserved.